Ontario Provincial Nominee Program

Ontario eshte provinca me rendesine ekonomike me te madhe ne Kanada me qytet kryesor Toronto. Programi Opportunities Ontario eshte program provincial emigracioni i cili administrohet nga provinca e Ontarios. Ky program mbeshtet nevojat e tregut te punes ne Ontario duke u ofruar mundesine punedhenesve ne Ontario te aplikojne dhe te marrin punetore jashte Kanadase ose foreign workers.

Eksploroni mundesine qe jep ky program duke klikuar ketu.

Ju mund te kontaktoni per me shume informacion ne adresen daniel@ddflegal.com. Dergoni gjithashtu formularin e te dhenave te cilin mund ta shkarkoni tek Formulari i te dhenave – Emigroj ne Kanada.

Advertisements

3 Comments

July 10, 2013 · 5:11 am

3 responses to “Ontario Provincial Nominee Program

  1. blerim

    Pershendetje kam deshire te emigroj ne kanada . Per momentin jetoj ne greqi me dokumenta te rregullta. Mund te me shkruani shkruani ne bledi1977@yahoo.gr se cfar shpenzimesh do te kem dhe sa zgjat procedura dhe cfar mundesish kam qe te dali visa e punes. Faleminderit

  2. avdyli

    Jame i interesum per nji migrim real ne kete shtet pra kanada shkollimi vetem i mesem si i paisun me te gjitha kategorit e patent shoferit munsija ma e mire eshte i vetem apo me familje.flm per mirekuptimin.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s