Profesione qe kerkohen ne Alberta Kanada

Cilat profesione kerkohen ne provincen e Albertas ne Kanada?

Deri ne vitin 2023 Alberta parashikon te kete nevoje per me shume 96,000 punetore ose afersisht me shume se 1,000 punetore per grupe profesionesh te ndara gjithsej ne 10 kategori. Paga mesatare per emigrantet ne Alberta aktualisht eshte $24.50 per ore. Alberta eshte provinca me politikat me liberale te emigracionit per momentin ne Kanada.

Programet Provinciale te emigirimit ne Alberta krijojne mundesi per punekerkuesit qe kane oferte pune te aplikojne per qendrim te perkohshem, si dhe per ata qe deshirojne te studiojne ne Alberta mund te punojne gjate kohes se studimeve dhe te aplikojne per qendrim te perhershem pas perfundimit te programit shkollor dy vjecar.

Listen e profesioneve qe kerkohen ne Alberta, Kanada do ta gjeni duke klikuar ketu.

Advertisements

6 Comments

January 30, 2014 · 10:25 pm

6 responses to “Profesione qe kerkohen ne Alberta Kanada

 1. seron berisha

  Jam nga kosova dhe jam i interesuar per migrim ne Kanade , jam i martuar kam dy femije 5 dhe 3 vjeq profesioni i im dhe i gruas esht mesimdhenes i gjuhes angleze. Pres pergjigjje nga ju ne adresen time: b_seki@hotmail.com.

 2. Ferat

  jam nga maqedonija i martuar me 2 femij me profesion shofer me eksperienc 7 vite me B.C.E kategori si mundem te aplikoj per ne kanada ju faleminderit per mirkuptim

 3. skendaj moisi

  Jam shef kuzhine pervoje shume vjecare si shef kuzhine njof kuzhinen orientale dhe mesdhetare duke perfshire kuzhinen italiane dhe greke. Njof gjuhen italiane dhe greke. Si mund te emigroj per ne kanada jam i datelindjes 1961. Vend banimi ne vlore. .

  • Pershendetje Moisi, nje nga kushtet e rendesishme per te emigruar ne Kanada eshte testi gjuhes IELTS pa te cilin nuk mund e fillosh aplikimin prane zyres se emigracionit. Se dyti kerkohet te kesh oferte pune nga punedhenes Kanadez. Profesioni juaj eshte i kerkuar dhe mundesite e punesimit jane me te medha ne provincat e Alberta dhe Saskatchewan. Une nuk mund tju ofroj ose gjej pune. Ju uroj gjithe te mirat. Daniel Fama

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s